Szukaj nas na:
Nasza grupa na last.fm My na Myspace My na Naszej Klasie

10 września 2008

Gutta - Heads Will RollDrugiego września, nakładem wytwórni Babygrande Records, znanej z wydawnictw pokroju takich artystów jak: Hi-Tek, Hell Rell (the Diplomats) czy Jedi Mind Tricks, ukazała się długogrająca płyta rapera pochodzącego z Phoneix - Gutta. Ciężko jest poki co znaleźć cokolwiek więcej o tym wykonawcy, więc wnioski z tego taki, że albo siedzi w tak głębokim podziemiu, że nawet internet tam nie sięga, albo że to jego debiut, który śmiało można odznaczyć plakietką bardzo ciekawego.
W dobie wspomnianej w poprzednim poście zajawki na odgrzewane kotlety z hiphopowych dinozaurów pojawia się album, który brzmi bardzo ciekawie, świeżo, hadcorowo i dynamicznie, który w starciu owymi kotletami prezentuje się jak apetycznie parujący pulpet z talarkami ziemniaczanymi zapiekanymi z ziołami. Ale dość tych kulinarnych dywagacji, bo zaśliniłem sobie spację.
Na Heads Will Rol" Nie ma tam miejsca na sentymentalne ballady albo bujające melancholijne smuty. Produkcją płyty zajął się duet Blue Sky Black Death współpracujący z takimi artystami jak Ras Kass, Hell Razah, ILL Bill, Crooked I czy Holocaust. Momentami odnoszę się wrażenie, jakby krążek nagrał sfrustrowany żołnierz z US Marines, który dopiero co wrócił z Iraku po nieudanej misji. Kolejny świadomy głos młodego Amerykanina, obdarzonego głosem podobnym do głosu Everlasta. Konkretna pozycja warta sprawdzenia, nie znosząca obojętności. W sieci znalazł się do pobrania pierwszy track z płyty zatytułowany Trashin.

więcej info:
www.ihiphop.com/gutta
www.babygrande.com

TRACKLIST:

01. Thrashin'
02. Beware
03. Where I'm From
04. So Much Shit
05. Walk With Me (Feat. Vinnie Paz)
06. Reality Check
07. I Know
08. It's Raining
09. Riddler
10. My Triumph
11. Missles
12. Gutzilla
13. This Is My Life

Sszczerze polecam.

1 Comment:

Sibe said...

Kawałek "I Know" miazga. Cała płyta fajna jednak wole Blue Sky Black Death na solowych projektach.