Szukaj nas na:
Nasza grupa na last.fm My na Myspace My na Naszej Klasie

28 sierpnia 2008

Atma- "Beyond The Speed of Mind"O samym ATMIE jest niewiele informacji w Internecie. Im bardziej zagłębiałem się w szukanie jego biografii czy jakichkolwiek wiadomości, tym mniej z tego wszystkiego rozumiałem i napotykałem, na co rusz to dziwniejsze historie, spekulacje i domysły. Z tego, co udało mi się dowiedzieć istnieje dwóch wykonawców, używających pseudonimu ATMA. Jeden z nich pochodzi z Rumunii. Nazywa się Andrei Oliver Brasovean i wg. tego co podaje last.fm tworzy trance i psychodelę. Drugi, podobno pochodzi z Chicago i to właśnie on pasuje do profilu artysty, który stworzył album Beyond The Speed of Mind. Raper Atma tworzy muzykę inspirując się mistycyzmem, problemami politycznymi i religijnymi co słychać bardzo dobrze w jego tekstach. Jego debiutancki album "Beyond The Speed of Mind" który został wydany w 2006 roku przeszedł bez większego echa, a szkoda bo styl jaki sobą prezentuje można porównać do starszych produkcji Jedi Mind Tricks, lub albumu "Doom" wydaną przez grupę Mood, o której pisaliśmy mniej więcej rok temu. Za stronę muzyczną odpowiada Panik z Moleman'a i z czystym sumieniem powiem, że jest to coś wyjątkowego. Warstwa muzyczna jest dopracowana i dopieszczona w ten sposób aby fani dobrego hardcore'owego brzmienia poczuli hipnotyzującą właściwość tego krążka. Takie kawałki jak "Study the Math", "The Sage" czy "Eternal Boundlessless" najbardziej zapadły mi w pamięć i przypadły do gustu, jednak gwarantuje Wam, że wydawnictwo "Beyond The Speed of Mind" tworzy spójną całość dzięki czemu na długo zagości w Waszych głośnikach. Gorąco polecam!
Jako ciekawostkę dodam iż niedługo ma pojawić się oficjalne wydanie płyty z remiksami i bonusowymi trackami nakładem wytwórni 12Jewels Records pod tytułem "Beyond The Speed of Mind Re-Incarnated" wyprodukowane przez Panika, Aslan'a z Maccabeez oraz Snowgoons.


Tracklist:
01. Intro
02. Study The Math
03. Interlude Universal Enlightment
04. In Between the Eye Sockets Feat. Lord 360
05. The Sage
06. Interlude Earthlings
07. I am No Earthling
08. Interlude Empty Cold Dark Universe
09. Infinite Potential
10. The Shoulders of Giants
11. Chop em Up With the Chakra feat. John the Baptist
12. Interlude Atma the Living Force
13. Who Feels it Knows it
14. Interlude
15. Red Alert on Planet Earth
16. Interlude Words from his Holiness
17. Eternal Boundlessness (make your third eye cry)
18. The Heavenly Doors
19. Merge With the SupremeATMA- "Study The Math"

2 Comments:

Anonimowy said...

Płytka jak najbardziej do sprawdzenia
http://www.badongo.com/es/file/6001366

sf said...

Fajnie, że zamieściliście ten album, bo faktycznie przeszedł troche bez echa, a szkoda. Atma to człowiek związany także z LCOB Productions. Strona muzyczna to zdecywodowanie stary dobry klimat Molemenów. Pod koniec 2007 roku miała się ukazać druga płyta Atmy, całkowicie nowa, ale do tej pory cisza.