Szukaj nas na:
Nasza grupa na last.fm My na Myspace My na Naszej Klasie

23 listopada 2008

Tobacco - Fucked Up Friends
Tobacco (Tom Fec) czyli członek synth-popowego zespołu Black Mouth Super Rainbow, w październiku wydał swój pierwszy solowy album, nazwany Fucked Up Friends (z miejsca plus za tytuł). Płyta trafiła na rynek dzięki label'owi Anticon. Na początku zastanawiałem sie co Shaun (manager Anticon) oraz spółka "słyszą" w Tobacco by podjąć się wydania jego albumu. Jednak po kilkukrotnym przesłuchaniu zmieniłem zdanie i stwierdzam, że Fucked Up Friends idealnie wpisuje się w katalog płyt sygnowanych logiem mrówki.
Longplay rozpoczyna się od utworu Street Trash - typowy "pierdzący" bit ala Odd Nosdam płynnie przechodzący w ambient. Trzeci, najlepszy utwór, Hairy Candy to już szybszy podkład ze świetnie zsamplowanym wokalem (kojarzy mi się z Daft Punk). Warto zwrócić uwagę na kawałek Dirt z gościnnym udziałem Aesop Rock'a, bardzo dobry utwór, i tu nasuwa się pytanie dlaczego Tobacco nie zaprosił więcej gości ? Albo, dlaczego Aesop nie rapuje w paru innych utworach ? Kawałki takie jak Hawker Boat (tutaj zdecydowanie pasowałby Yoni Wolf) czy Pink Goo aż proszą się o wokale/mc's.
Ciężko opisywać inne kompozycje gdyż są cholernie podobne do siebie, Tobacco jedzie na jednym schemacie w którym to pierwsze skrzypce graja syntetyki, odpowiednio pozmieniany "wokal" oraz bit. Gdybym miał streścić styl Tom'a Fec'a jednym zdaniem, to "Its all about SYNTHS" wydaję się strzałem w 10. Podsumowujac, to powinna być epka, koniecznie z Hairy Candy oraz Dirt, 25 minut maksimum i byłaby mocniejsza elektroniczna płyta tego roku, tak niestety jest to materiał tylko dobry, na szkolną czwórkę.


01. Street Trash
02. Truck Sweat
03. Hairy Candy
04. Hawker Boat
05. Side 8 (Big Gums Version)
06. Yum Yum Cult
07. Berries That Burn
08. Get My Nails Did
09. Dirt (feat. Aesop Rock)
10. Gross Magik
11. Little Pink Riding Hood
12. Backwoods Altar
13. -
14. Tape Eater
15. Pink Goo
16. Grease Wizard

1 Comment:

Sibe said...

Dla mnie materiał zasługiwałby na 4, ale za kawałek z Aesopem ma ten dodatkowy plusik ;) Tobacco wydał też album z remixami Aesop Rocka więc pewnie dlatego nie rapuje już w innych utworach. Ale co prawda to prawda- szkoda :)