Szukaj nas na:
Nasza grupa na last.fm My na Myspace My na Naszej Klasie

31 sierpnia 2008

Madlib - Beat Konducta Vol. 5 Dil Cosby SuiteDil Cosby Suite to kolejna odsłona serii Beat Konducta wyprodukowanej przez Madlib'a, wydanej pod szyldem Stones Throw.
Kolejna, bo piąta już część jest pewnego rodzaju hołdem dla zmarłego w 2006 roku J Dilli.
By nadać temu odpowiedni klimat, oraz wzbudzić u słuchaczy swego rodzaju wspomnienie, Madlib użył wiele, bardzo znanych sampli z produkcji Jay’a Dee. Muszę stwierdzić, że zamierzony efekt, został osiągnięty.

Jak przystało na serie Beat Konducta płyta jest w całości w instrumentalnej wersji. Najważniejszy jest fakt, iż każda z części prezentuje sobą zupełnie inny klimat, jednak to wciąż ten sam styl, charakterystyczny dla Madlib'a, który szybko się nie nudzi, a każdą część przesłuchuje się z przyjemnością.
Ostatnią produkcją Madlib'a były remiksy legendarnego albumu „Madvillainy”. Jak wiadomo z nieoficjalnych źródeł, sam zainteresowany zmiksował album w 10 godzin. Nie wiem jak to jest z piątą częścią Beat Konducta, ale szczerze powiedziawszy, nie interesuje mnie to. Mogła być zrobiona podczas spożywania posiłku, naprawy telewizora czy załatwiania potrzeb fizjologicznych. Ważne dla mnie jest to, że to wciąż ten sam stary, dobry Madlib a jego produkcje wciąż cieszą.
Beat Konducta vol. 5 Dil Cosby Suite jak przystało na serię zostanie wydana pod koniec tego roku w parze wraz z 6 częścią, nad którą aktualnie pracuje muzyk. Zatytułowana będzie Dil Withers Suite.
Myślę, że dalsze rozpisywanie się nie ma sensu, gdyż większość z was, którzy doskonale znają serie Beat Konducta, oraz produkcje Madlib'a nie przejdzie obok tego wydawnictwa obojętnie.

TRACKLIST:

01. For My Mans (Prelude)
02. The Mystery (Dilla’s Still Here)
03. Beat Provider (Through the Years)
04. J’s Day Theme #3 (Support)
05. In Jah Hands (Dilla’s Lament)
06. Get Dollaz (24-7)
07. The String (Heavy Jones)
08. Two For Pay Jay (No Dough, No Show)
09. No More Time? (The Change)
10. Do You Know? (Transition)
11. Dirty Hop (The Shuffle)
12. Floating Soul (Peace)
13. Infinity Sound (Never Ending)
14. Sacrifice (Beat-A-Holic Thoughts)
15. Rebirth Cycle (Super Soul)
16. Rolled Peach Optimos (Call Day)
17. The Main Inspiration (Coltrane of Beats)
18. The Get Over (Move)
19. Shades of Pete (Super)
20. King Chop (Top Line)
21. Anthenagin’ (?)

0 Comments: