Szukaj nas na:
Nasza grupa na last.fm My na Myspace My na Naszej Klasie

1 września 2007

.Cunninlynguists - A Piece of Strange


Podczas gdy większośc raperów z Brudnego południa nawija o furach, dupach i koksie, Deacon i Kno z Kentucky(wspierani tym razem przez Nattiego) stworzyli coś zupełnie innego. Płyte kompletną, którą przez całą jej długośc słucha się z podziwem.

Bity Kno są dopracowane w każdym calu. Zadziwiają ogromną różnorodnością, a przy tym stanowią spójną całośc. Charakterystyczną cechą płyty są damskie wokale w tle, będące świetnym uzupełnieniem dla przewijających się dźwięków pianina, gitary, czy nawet tamburynu. Jest to jedna z tych płyt, których chciałbym mieć również wersję instrumentalna.
Tekstowo jest dużo poważniej niż na poprzednich płytach Cunninlynguists (poruszane tematy to m.in. rasizm, wojna), chociaż nie zabrakło miejsca na luźniejsze kawałki w stylu Breautiful Girl. Bardzo udane są występy gości, z których najlepiej wypadł Tonedeff w The Gates. Oprócz niego możemy usłyszec Cee-Lo Greena i Immortal Technique.
Dla mnie jest to zdecydowanie jedna z najlepszych płyt zeszłego roku. 16 świetnych utworów, a na dodatek bardzo fajna okładka. Mistrzostwo tej płyty chyba najlepiej odda lekko zmieniony wers z Beautiful Girl:
"Can make a deaf man hear and forget his doctor's appointment"


TRACKLIST:

01. Where Will You Be?
02. Since When
03. Nothing to Give
04. Caved In feat. Cee-Lo Green
05. Hourglass
06. Beautiful Girl
07. Inhale (interlude)
08. Brain Cell
09. America Loves Gangsters
10. Never Know Why feat. Immortal Technique
11. The Gates feat. Tonedeff
12. Damnation (Interlude)
13. Hellfire
14. Remember Me (Abstract Reality)
15. What'll You Do?
16. The Light feat. Club Dub

0 Comments: